Արա Բաբլոյանն ուղերձ է հղել Դատախազության աշխատողի օրվա եւ Հայաստանում դատախազական ծառայության հիմնադրման մեկդարյա հոբելյանի առթիվ
«Հարգելի դատախազներ, դատախազության համակարգի աշխատակիցներ եւ վետերաններ,
շնորհավորում եմ ձեզ Դատախազության աշխատողի օրվա եւ Հայաստանում դատախազական ծառայության հիմնադրման մեկդարյա հոբելյանի առթիվ:
Հայաստանի Հանրապետության դատախազությունը կարեւորագույն դերակատարություն ունի երկրում օրինականության պահպանման, պետության եւ քաղաքացիների օրինական շահերի ու իրավունքների հուսալի պաշտպանության, հանցավորության եւ կոռուպցիայի բոլոր դրսեւորումների դեմ անզիջում պայքարի ծավալման գործում:
Ձեր սկզբունքային ու հետեւողական աշխատանքով են պայմանավորված Հայաստանում օրենքի գերակայության հաստատումը, ժողովրդավարական արժեքների տարածումը, օրենքի եւ պետության հանդեպ հավատի ամրապնդումը, առանց որոնց անհնար է իրավական պետության կառուցումը:
Գլոբալացման գործընթացներին զուգընթաց աշխարհում անընդհատ ծնվում են պետության ու հասարակության բնականոն զարգացմանը եւ երկրի ներքին կայունությանը սպառնացող նոր մարտահրավերներ, ավելի կազմակերպված եւ բարդ ձեւեր է ընդունում անդրազգային հանցավորությունը: Վստահ եմ, որ համակարգի աշխատակիցների նվիրվածության ու մասնագիտական բարձր կարողությունների շնորհիվ այդ մարտահրավերները եւս ժամանակին կչեզոքացվեն, եւ ձեր դժվարին աշխատանքը կնշանավորվի օրենքի գերակայության հաստատման գործում լուրջ ձեռքբերումներով:
Կրկին շնորհավորելով Դատախազության աշխատողի օրվա եւ Հայաստանում դատախազական ծառայության հիմնադրման հարյուրերորդ տարեդարձի առթիվ` բոլորիդ մաղթում եմ առողջություն, բարօրություն, երջանկություն եւ մասնագիտական նորանոր հաջողություններ իրավական պետության կերտման ճանապարհին»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձում:

Ara Babloyan Sends Address on Prosecutor’s Service Worker Day and Centenary Jubilee of Establishment of Prosecutor’s Service in Armenia
“Dear Prosecutors, Employees and Veterans of the Prosecutor’s system,
I congratulate you on the occasion of the Prosecutor’s Employee Day and the Centenary Jubilee of the establishment of the Prosecutor’s Service in Armenia.
The Prosecutor’s Office of the Republic of Armenia has the most important role in the preservation of legality in the country, reliable protection of the legal interests and rights of the state and the citizens and uncompromising fight against all manifestations of criminality and corruption.
The establishment of the rule of law in Armenia, the spreading of democratic values, the strengthening of faith towards law and state are conditioned by your consistent work, without which the building of the legal state is impossible.
In parallel with globalisation processes in the world new challenges threatening to the regular development of the state and society and the inner stability of the country are borne and the transnational criminality shapes more organized and complicated forms. I am sure that due to the devotion of the employees of the system and high professional capabilities those challenges would be neutralized on time, and your hard work would be marked with serious achievements in the establishment of the rule of law.
Once again congratulating you on the occasion of the Prosecutor’s Employee Day and the Centenary Jubilee of the establishment of the Prosecutor’s Service in Armenia and wish all of you health, welfare, happiness and new professional successes on the way of the building of the legal state,” the congratulatory address by the RA NA President Ara Babloyan reads.